Stævnerekorder

Sparekassen Thy Cup

(opdateret efter Thisted Cup 2018)

 

Løb Distance Disciplin Køn Navn Tid År Klub
1 100 meter medley herrer Victor B. Bromer 0.55.03 2014 Aalborg Svømmeklub
2 100 meter medley damer Mie Ø. Nielsen 1.00.33 2014 Aalborg Svømmeklub
3 50 meter brystsvømning herrer Alexander Dale Oen 0.27.79 2004  Vestkantsvømmerne
4 50 meter brystsvømning damer Louise B. Dalgaard 0.31.56 2013  Aalborg Svømmeklub
5 800 meter frisvømning herrer Mikkel Gadgaard 8.04.01 2018 Esbjerg Svømmeklub
6 800 meter frisvømning  damer  Mie Ø. Nielsen 8.34.56 2014  Aalborg svømmeklub
7 50 meter rygsvømning herrer  Petter Sjødal 0.25.64 2002  Norge
8 50 meter rygsvømning  damer  Julie Kepp Jensen 0.26.78 2018 A6
9 100 meter butterfly herrer  Victor B. Bromer 0.52.82 2014 Aalborg Svømmeklub
10 100 meter butterfly damer  Katrine Holm Sørensen 0.59.62 2013  Esbjerg Svømmeklub
11 100 meter frisvømning herrer Frans Johannesen 0.50.06 2014 Esbjerg Svømmeklub
12 100 meter frisvømning damer  Julie Kepp Jensen 0.54.06 2018 A6
13 200 meter brystsvømning  herrer  Chris Christensen 2.11.44 2012  Holstebro Svømmeklub
14 200 meter brystsvømning damer  Elin Mårtensson 2.27.27 2012  Sjöbo Simsällskap
15 50 meter butterfly herrer Victor B. Bromer 0.24.28 2014 Aalborg Svømmeklub
16 50 meter butterfly damer  Mie Ø. Nielsen 0.26.86 2014  Aalborg Svømmeklub
17 400 meter frisvømning  herrer Frans Johannessen 3.51.98 2011  West Swim
18 400 meter  frisvømning damer  Mie Ø. Nielsen 4.11.37 2014  Aalborg Svømmeklub
19 200 meter medley  herrer  Chris Christensen 1.59.80 2013  Holstebro Svømmeklub
20 200 meter medley damer Katrine Holm Sørensen 2.14.29 2013  Esbjerg Svømmeklub
21 50 meter  frisvømning herrer  Robin Dale Oen 0.22.94 2004  Vestkantsvømmerne
22 50 meter frisvømning damer  Julie Kepp Jensen 0.24.52 2018  A6
23 200 meter rygsvømning herrer  Victor B. Bromer 1.59.89 2014  Aalborg Svømmeklub
24 200 meter rygsvømning  damer  Mie Ø. Nielsen 2.08.56 2013 Aalborg Svømmeklub
25 4x50 meter holdmedley herrer  Esbjerg Svømmeklub 1.41.83  2018  Esbjerg Svømmeklub
26 4x50 meter holdmedley  damer  A6 1.55.61  2018 A6
27 200 meter frisvømning herrer  Frans Johannesen 1.47.42 2014 Esbjerg Svømmeklub
28 200 meter frisvømning damer  Mie Ø. Nielsen 1.57.02 2013  Aalborg Svømmeklub
29 400 meter  medley herrer  Chris Christensen 4.18.56 2015  Herning Svømmeklub
30 400 meter medley damer  Kathrine Holm Sørensen 4.46.67 2013  Esbjerg Svømmeklub
31 100 meter rygsvømning  herrer  Petter Sjødal 0.55.00 2002  Norge
32 100 meter  rygsvømning damer  Mie Ø. Nielsen 0.59.78  2013  Aalborg Svømmeklub
33 200 meter butterfly herrer  Viktor Bromer 1.54.47 2014  Aalborg Svømmeklub
34 200 meter butterfly damer  Katrine Holm Sørensen 2.12.72  2013  Esbjerg Svømmeklub
35 100 meter brystsvømning  herrer  Chris Christensen 1.00.52  2012 Holstebro Svømmeklub
36 100 meter brystsvømning damer  Majken Thorup 1.07.49 2003  Aalborg Svømmeklub
37 4x100 meter holdmedley herrer  Esbjerg Svømmeklub 3.48.09 2012  Esbjerg Svømmeklub
38 4x100 meter holdmedley damer  Aalborg Svømmeklub 4.06.34 2013  Aalborg Svømmeklub